تلاش حزب افراطی انگلیس برای مقصر جلوه دادن مسلمانان در شیوع کرونا

پلیس مبارزه با تروریسم در حال تحقیق درباره تلاش‌های گروه‌های راستگرای افراطی انگلیس است که سعی در انتشار نفرت علیه مسلمانان در شرایط شیوع بیماری کرونا دارند.

به گزارش شیعه ویوز به نقل از گاردین، سازمان «تل ماما» که مسئول رصد جنایات در اثر نفرت از مسلمانان است، نیز در ماه مارس امسال شماری از حوادث را به ثبت رسانده که در آنها حزب راستگرای افراطی تلاش می‌کرده مسلمانان را مسئول شیوع بیماری کرونا جلوه دهد.

این سازمان همه گمانه‌زنی‌ها در اینترنت درباره متهم کردن مسلمانان درباره نقض مقررات منع برگزاری تجمعات و حضور در مساجد و برگزاری نماز جماعت را رد کرد.

تل ماما با اعلام اینکه تا کنون چندین مورد حمله به مسلمانان را ثبت کرده است، اعلام کرد: در توئیتی که یکی از رهبران راستگرا نوشته، این گمانه‌زنی مطرح شده است که مسلمانان دستورات بهداشتی را نقض  می‌کنند.

تل ماما این گمانه‌زنی را رد کرد و در توئیتی کاربران توئیتر را به اعتراض علیه توئیت راستگرایان ترغیب کرد. این اقدام موجب شد که شرکت توئیتر، مطلب این سازمان را حذف و محدودیت‌هایی برای حساب کاربری این سازمان وضع کند.

در ادامه این گزارش آمده است: یکی از حساب‌های کاربری مشهور که اقدام به نشر مطالب کذب علیه مسلمانان می‌کند، حساب کاربری «کیت هاپکینز» و «جرارد باتن»، رهبر حزب استقلال بریتانیا است. هاپکینز با انتشار ویدئویی از پلیس هند که درحال زدن دو فرد مسلمان در مسجد است، نوشت که پلیس هند به جوانان صلح برای متفرق کردن مسلمانان در مسجد بسته شده کمک می‌کند.

باتن نیز در توئیتی که به‌صورت گسترده انتشار یافت، نوشت: مساجد همچنان باز هستند زیرا دولت از بستن آنها و حمله مسلمانان هراس دارد(!) باتن همچنین دیدگاه‌های توطئه‌آمیزی در مورد کووید - ۱۹ به عنوان یک سلاح بیولوژیک - منتشر کرده است.

این گزارش در پایان تأکید کرد: سخنگوی جمعیت «امید نه نفرت» گفته است: فعالان راستگرای افراطی در بریتانیا به شکل گسترده‌ای متحد شده‌اند تا این تفکر را که جهانی‌سازی و مهاجرین دلیل اصلی شیوع بیماری کرونا هستند، منتشر کنند. آنان از نشر اندیشه‌های نژادپرستانه و نظریات توطئه‌آمیز درباره ملت چین در سخنرانی‌ها و شبکه‌های افراطی نیز فروگذار نکرده‌اند.

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input