هندوهای تندرو منازل مسلمانان هند را سوزاندند

هندوهای تندرو با حمله به یک منطقه مسلمان نشین در دهلی نو، خانه های مسلمانان را به آتش کشیدند. 

به گزارش خبرگزاری های محلی، هواداران حزب حاکم بهاراتیا جاناتا به یک منطقه مسلمان نشین در شرق دهلی نو در هند حمله کردند و به سرقت اموال آنها و سوزاندن خانه ها اقدام کردند.

تاکنون پلیس هند حتی یک نفر از هندوی تندرو را که به منازل مسلمانان حمله کردند، دستگیر نکرده است. به همین دلیل مسلمانان در حال حاضر در وضعیت ترس و نگرانی به سرمی برند، زیرا هواداران این حزب وعده دادند که در روز 24 مارس حمله دیگری ضد مسلمانان انجام خواهند داد.

در همین حال، پس از این حمله، مسلمانان هند منازل و مغازه های خود را رها کرده و تصمیم دارند که به دلیل آزار و اذیت هندوهای تندرو از این کشور مهاجرت کنند.

پیش از این نیز شهردار شهر لکهنو، در اقدامی تحریک آمیز، تصاویر و آدرس منازل فعالان مدنی معترض به قانون جدید شهروندی هند از جمله وکیل مرجعیت شیعه آیت الله العظمی سید صادق حسینی شیرازی مدظله را بر روی بیلبوردهایی در سطح شهر منتشر کرده بود که با حکم دادگاه جمع آوری شد.

این تنش ها در پی قانون جدید شهروندی هند است. 

این قانون جدید که پارلمان هند آن را تصویب کرد، اجازه می دهد، تابعیت هندی به میلیون ها مهاجر غیر مسلمان از سه کشور همسایه اعطا شود و مسلمانان را از آن محروم می سازد. 

مخالفان می گویند که این قانون بخشی از برنامه های نخست وزیر هند برای بازگردان هند به یک امت هندو است.

گفتنی است، بیش از 200 ميليون مسلمان در هند زندگی می كنند.

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input