بررسی چالش‌های پیش روی شیعیان سیاه‌پوست در آمریکا

نشستی با عنوان «تبدیل حاشیه‌نشینان به جریان اصلی؛ اقلیت بودن در بین اقلیت» به میزبانی انجمن دانشجویان مسلمان، سازمان مسلمانان سیاه‌پوست و مرکز اسلامی دانشگاه نیویورک در این دانشگاه برگزار شد.

به گزارش شیعه ویوز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه نیویورک، در این نشست جمعی از دانشجویان شیعه سیاه‌پوست به بیان  تجارب خود به عنوان یک گروه اقلیت پرداختند.

 «نوال علی»، یکی از دانشجویان، زمانی که ساکن کنیا بوده به عنوان یک مسلمان شیعه احساس جدایی از جامعه نمی‌کرد و اکنون که دانشجوی دانشگاه نیویورک شعبه ابوظبی است و این ترم در نیویورک تحصیل می‌کند می‌گوید: هویت او به عنوان یک سیاه‌پوست و زن مسلمان از سوی دیگران با چالش روبروست.

این دانشجو افزود: وقتی در آینه خودم را نگاه می‌کنم یک زن مسلمان سیاه‌پوست را می‌بینم؛ اما پنج سال قبل فقط یک زن مسلمان را می‌دیدم.

نوال علی تصریح کرد: یکی از موضوعات اصلی که مسلمانان سیاه‌پوست با آن مواجه‌اند سؤالاتی است که به خاطر ظاهر آنها پرسیده می‌شود. هر چند در گذشته گاهی احساس می‌کردم که بخشی از جامعه اکثریت نیستم، اما به نظر من متفاوت بودن، نقطه قوت است.

«استو حیدره» یکی دیگر از دانشجویان نیز طی سخنانی تصریح کرد: دانشجویان اهل تسنن می توانند با حضور در مراسم دانشجویان شیعه به آنها نزدیک شوند. حتی نماز خواندن در کنار یک شیعه یا صحبت کردن با دانشجویان مسلمان سیاه‌پوست در یک مراسم، می‌تواند باعث شناخت بیشتر از همدیگر شود.

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input