اعلام آمادگی مسئولان پنج قبرستان برای تدفین مسلمانان در آلمان

 

شرایط تدفین برای مسلمانان در پنج قبرستان در ایالت‌ تورینگن مهیا شده است. 

به گزارش شیعه ویوز، این خبری است که وزارت مهاجرت تورینگن به تازگی اعلام کرده است. براساس این خبر، در حال‌حاضر قبرستان‌های ارفورت، گرا، ینا، نوردهاوزن و زونن‌برگ در ایالت تورینگن، شرایط تدفین برای مسلمانان را دارند.

مسئولان برخی از ایالت‌های آلمان، سال‌هاست که گوشه‌ای از قبرستان‌های عمومی را به تدفین مسلمانان اختصاص داده‌اند. با این حال به نظر می‌رسد که مسلمانان در تورینگن نسبت به سایر ایالت‌های آلمان، برای تدفین بستگان خود با مشکلات کمتری مواجه هستند.

میرجام کروپا، مسئول ادغام در ایالت تورینگن در این باره می گوید: در حال حاضر امکان تدفین براساس آیین اسلامی در پنج قبرستان تورینگن امکان‌پذیر است. به نظر من خوب است که به نیازهای گروه‌های مختلف فرهنگی و مذهبی در جامعه توجه شود.

کروپا اضافه کرد: البته در حال‌حاضر امکان برآورده کردن همه خواسته‌های مسلمانان وجود ندارد. به طور مثال، مسلمانان باید ظرف یک روز، مراسم تدفین را انجام دهند که این مسئله با قوانین آلمان در تضاد است. براساس مقررات ما، فاصله‌ زمانی میان فوت و اجرای مراسم تدفین، نباید کمتر از ۴۸ ساعت باشد.

وی ادامه داد: علاوه بر این برای آنکه مسلمانان با قوانین و شرایط مربوط به تدفین در ایالت تورینگن آشنا شوند، مسئولان این ایالت بروشوری با عنوان «شرایط تدفین مسلمانان در تورینگن: مناسک، چهارچوب قانونی و امکانات» را منتشر کرده‌اند. این بروشور نشان می‌دهد که چگونه مسلمانان در تورینگن می‌توانند مطابق با آیین اسلامی، به تدفین خویشاوندان خود بپردازند.

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input