تاجیکستان: داعش با هدف نفوذ در آسیای مرکزی به افغانستان انتقال می‌یابد

 

 

رئیس جمهور تاجیکستان اظهارکرد: سنی های تندروی داعش برای نفوذ و ایجاد ناامنی در کشورهای آسیای مرکزی در حال انتقال به افغانستان هستند.

«امامعلی رحمان» رئیس جمهور تاجیکستان در کنفرانس همکاری بین المللی و منطقه ای مبارزه با تروریسم در شهر دوشنبه گفت: گروه‌های تروریستی همچون داعش در تلاش هستند تا تسلط خود را بر منطقه آسیای مرکزی با هر وسیله و ابزاری افزایش دهند و حامیان خود را از طریق شعار مبارزه برای آنچه عدالت اجتماعی می خوانند، گرد آورند.

رحمان ادامه داد: در واقعیت هدف آن‌ها تغییر ساختار کشورهای منطقه است و از هر طریق و روشی برای کسب قدرت سیاسی استفاده می‌کنند.

رئیس جمهور تاجیکستان با اشاره به رویکردهای دوگانه برخی کشورها در برابر تروریسم گفت: تروریست‌ها را نمی‌توان به رادیکال و یا خوب و بد تقسیم کرد.

وی خاطرنشان کرد که شماری از اعضای گروه‌های تروریستی از جمله داعش برای هدف مشخصی در حال انتقال به خاک افغانستان هستند و این هدف ایجاد و گسترش ناامنی در آسیای مرکزی است.

پیش از این نیز مقامات روسیه و شماری از نمایندگان پارلمان افغانستان درباره انتقال داعش به افغانستان و کشورهای آسیای مرکزی هشدار داده بودند، ولی هیچکدام درباره مسیرهای تردد و عبور عناصر داعش، مطلبی عنوان نکرده اند.

در خبری دیگر، مقامات تاجیسکتان اعلام کردند: ۳۰ نفر از عناصر وابسته به گروه تروریستی داعش که قصد فرار از زندانی در این کشور را داشتند، به هلاکت رسیدند.

به گفته این مقامات،عناصر تروریستی با راه اندازی شورش در یک زندان، به دنبال فراربودند که به هلاکت رسیدند.

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input