بررسی نقش مرحوم آیت الله العظمی سید محمد حسینی شیرازی، در ترویج مذهب تشیع در آفریقا

 

با گذشت چندين روز از هفدهمین سالگرد ارتحال مرجع گران قدر،  مرحوم آیت الله العظمی «سید محمد حسینی شیرازی» (قدس سره)، مجالس بزرگداشت و یادبود ایشان در اقصى نقاط جهان همچنان در حال برگزاری است.

در همین راستا، نشستی ویژه به منظور بزرگداشت هفدهمین سالگرد ارتحال سلطان المولفین، آیت الله العظمی سید محمد شیرازی قدس سره در  کشور «ماداگاسکار» برگزار شد.

به گزارش شیعه ویوز، در این نشست که از سوی مدرسه علمیه «اهل بیت علیهم السلام» در شهر «ماجنگا» ى ماداگاسکار برپا شد، سخنرانان از نقش بارز مرجع راحل در انتشار مذهب تشیع در جهان و به ویژه در قاره ی آفریقا، گفتند و با بیان افکار و نظریات معظم له، یاد وخاطره ی ایشان را زنده نگه داشتند .

در این نشست که با استقبال جوانان روبه رو شد، سخنران به فعالیت های گوناگون مرحوم آیت الله العظمی سید محمد حسینی شیرازی قدس سره  اشاره كردند و تلاش های ایشان در نشر فرهنگ و تعالیم اصیل اهل بیت علیهم السلام در جهان را مورد بررسی قرار دادند.

همچنین در این نشست، با اشاره به تاکید و تشویق مرجع راحل بر تبلیغ دین، این امر  به عنوان یکی از مهم ترین وظایف مردان و زنان مومن در انتشار و تبیین واقعیت های اسلام در جهان، معرفی شد.

 

 

 

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input