فرستاده سازمان ملل نسل‌کشی روهینگیایی‌ها را تائید کرد

 

فرستاده سازمان ملل در امور حقوق بشر میانمار گفت که اقدامات حکومت این کشور علیه مسلمانان روهینگیا، جرم علیه بشریت بوده و همین مساله نشانه‌ای از نسل‌کشی مردم روهینگیا است.

به گزارش آسوشیتدپرس، خانم «یانگی لی» فرستاده ویژه سازمان ملل در مساله حقوق بشر میانمار، در جمع خبرنگاران در سئول، ضمن اعلام این مطلب افزود: البته تا زمانی که دادگاهی بین‌المللی یا دیوان محاکمه بین‌المللی چنین حکمی ندهد، نمی‌تواند قطعا اعلام کند نسل‌کشی در میانمار رخ داده است، اما نشانه‌هایی از آن وجود دارد.

این اظهارات وی بعد از بازدید اخیرش از کمپ‌های آوارگان روهینگیا در بنگلادش بیان شد. 

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اظهارات جدید آسوشیتدپرس که گفته بود بیش از پنج گور جمعی در منطقه مسلمان‌نشین راخین درمیانمار وجود دارد، افزود که جزییاتی در این باره ندارد و باید تحقیقات درباره این گزارش‌ها انجام بگیرد و به همین دلیل، سازمان ملل خواستار دسترسی رسانه‌های بین‌المللی به این مناطق در استان راخین است.

مسلمان میانماری ساکن ایالت راخین در غرب میانمار به نام مسلمانان روهینگیا شناخته می‌شوند.

آنان دست‌کم از سال ۲۰۱۲ مورد حمله بوداییان افراطی بوده و به گفته کارشناسان آنچه بر شدت این وضعیت می‌افزاید سکوت مقامات میانمار است تا جایی که نظامیان حکومتی نیز در این اقدامات خشونت‌بار سهیم می‌شوند.

تاکنون قتل‌های فجیعی علیه مسلمانان این منطقه که شمارشان یک میلیون و صدهزار نفر برآورد شده بود، اتفاق افتاده است. 

از ۲۵ آگوست ۲۰۱۷ حملات دولت و ارتش میانمار علیه مسلمانان روهینگیا در شمال غرب میانمار شدت یافته و نزدیک به ۷۰۰ هزار نفر از ساکنان این منطقه از بیم کشتار و تجاوز به بنگلادش گریخته‌اند.

 

 

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input