گذشت 5 سال از پلمپ دفاتر مجموعه رسانه ای امام حسین علیه السلام در ایران

 

 

5سال قبل، نیروهای لباس شخصی وزارت اطلاعات ایران روز یکشنبه ششم شوال 1435 هجری قمری، با یورش به دفاتر شبکه های شیعی در شهرهای مختلف این کشور، دفاتر شبکه جهانی امام حسین علیه السلام و چهار شبکه شیعی دیگر را، پلمپ، اموال آن ها را توقیف و کارمندان این مجموعه رسانه ای را بازداشت کردند.

وزارت اطلاعات در بیانیه‌ای که در سایت خود منتشر کرد، مدعی شد «این دفا‌تر تولید به طور مخفیانه و غیرقانونی در راستای ایجاد اختلافات مذهبی و تشدید تفرقه در جهان اسلام و تخریب وجهه شیعه» فعالیت می‌کردند.

این وزارتخانه، همچنین مدعی شد مرکز پخش برنامه‌های شبکه‌های یاد شده «انگلیس و آمریکا» هستند که دفا‌تر تولید آن‌ها در شهرهای قم، اصفهان، تهران و مشهد بوده است.

این در حالی بود که مدیریت این مجموعه رسانه ای طی نامه ای رسمی خطاب به وزرات اطلاعات ایران ضمن توضیح درباره رسالت، اهداف و برنامه های این مجموعه فرهنگی مذهبی، مستندات خود را درباره عملکرد قانونی و شفاف این مجموعه رسانه ای شیعی ارائه کرد.

در این نامه آمده : کلیه فعالیت های دفاتر مختلف شبکۀ جهانی امام حسین علیه السلام در ایران با اطلاع و در دید و نظر مسئولان ذیربط صورت می گرفته است و هرچند برخوردهای گاه و بیگاه برخی افراد خود سر و بعضی از مرتبطین به گروه های فشار در روند فعالیت های شبکه اخلال ایجاد می نموده، اما هیچ گاه منع و یا حتی اخطاری جزئی و یا کلی از سوی هیچ یک از نهادها و مقامات رسمی کشور به شبکه و مدیریت آن ابلاغ نگردیده بود.

هم اکنون با گذشت 5 سال از پلمپ دفاتر مجموعه رسانه ای امام حسین علیه السلام، هنوز حکم تبرئه بسیاری از مدیران دفاتر این مجموعه رسانه ای صادر نشده و پرونده آنان بدون هیچ گونه پاسخ صریحی، مختومه نشده است. همچنین کارمندان، کارشناسان و میهمانان این شبکه مقدس، از انواع عقوبت ها همچون ممنوع الخروج بودن و ممنوع المعامله بودن رنج می برند و خانواده‌هاى ايشان براى هر مرتبه ورود يا خروج از ايران مورد آزار و اذيت قرار مى‌گيرند.

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input