نادیده گرفتن هشدارهای وزارت خارجه کویت برای سفر به عراق توسط شیعیان

افزایش زائران کویتی اربعین بدون توجه به هشدارهای وزارت خارجه برای عدم سفر به عراق ادامه دارد.

علی رغم هشدارهای وزارت امور خارجه کویت به شهروندان این کشور برای عدم سفر به عراق، برنامه کویتی ها برای سازماندهی سفر زیارتی به شهرهای مقدس نجف و کربلا در آستانه اربعین حسینی چه از طریق هوایی و چه زمینی، همچنان ادامه دارد. 

«قاسم النجاده» مسئول یکی از کاروان های زیارتی در این باره گفته: تعداد زائران کویتی تحت تاثیر ناآرامی های روزهای قبل در بغداد قرار نگرفته و شمار زائرانی که در این کاروان ثبت نام کرده اند از میانگین هر ساله افزایش یافته و رو به رشد است.

وی افزود: جوانان کویتی که هر ساله در مسیرهای مختلف و در شهر مقدس کربلا به خدمتگذاری به زائران حسینی مشغول می شوند هماکنون در حال برپایی موکب های خود هستند. 

 «جابر باقر» از فعالان شیعی دیگر، با اشاره به استقبال موکب های عراقی در شهرهای نجف و کربلا، گفت: پخش زنده صحنه های مربوط به زائران امام حسین علیه السلام از طریق شبکه های ماهواره ای شیعی، بهترین دلیل بر آرامش اوضاع و عدم وجود هر گونه نگرانی است. 

شایان ذکر است، مرزهای مختلف هوایی، زمینی و دریایی عراق شاهد حضور میلیونی شیعیان و محبین اهل بیت علیهم السلام است که برای شرکت در زیارت اربعین حسینی در حال ورود به عراق هستند.

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input