حضرت آیت الله العظمی شیرازی: حاکم اسلامی گرسنگی را بر خود هموار می کند تا ملتش گرسنه نمانند

مرجعیت شیعه یکی از شرایط حاکم اسلامی را بازگو کردند.

بزرگ مرجع جهان تشیع حضرت آیت الله العظمی سید صادق حسینی شیرازی مدظله العالی، که در بیت خود در شهر مقدس قم، پذیرای شیخ حسین علی الیاسری نماینده پارلمان عراق و برخی بزرگان عشایر این کشور بودند فرمودند: حاکم اسلامی گرسنگی را بر خود هموار می کند تا ملتش گرسنه نمانند.

مرجعیت شیعه با بیان گوشه ای از سیره حکومت داری پیامبر اسلام توضیح دادند: در روزگاری که رسول خدا صلی الله علیه وآله در مدینه منوره حضور داشتند و تمام قدرت و امکانات و همه دارایی ها و موجودی بیت المال در اختیار ایشان بود، در هنگام حفر خندق جهت دفاع از اسلام در مقابل جنگی که بر مسلمانان تحمیل شده بود، سه روز و سه شب هیچ نخورده بودند. 

مرجع عالیقدر جهان تشیع افزودند: جان سخن اینکه رسول مکرم اسلام صلی الله علیه وآله گرسنگی را تحمل می کردند تا امت ایشان و دیگران گرسنه نمانند. این مطلب و سیره رسول خدا صلی الله علیه وآله را باید از آن حضرت بیاموزیم و مدّنظر و ملاک عمل قرار دهیم.

مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی شیرازی مدظله العالی در پایان سخنان خود فرمودند: رمز موفقیت در هر زمینه و عرصه بی اعتنایی به راحتی و آسایش و راحت طلبی است. هرکس آسایش و تن آسایی را کنار بگذارد و از آن رویگردان شود، موفق شده و در تاریخ ماندگار خواهد شد. باید بدانیم که آسایش و راحت طلبیِ دنیا هیچ ارزشی ندارد.

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input