مرجعیت شیعه: در راه اعتلای شعائر حسینی از هیچ تلاشی فروگذار نکنید

مرجعیت شیعه همگان را به تلاش در راه اعتلای شعائر حسینی دعوت کردند.

بزرگ احیاگر شعائر حسینی حضرت آیت الله العظمی شیرازی که در اجتماع بزرگ عزاداران حسینی، همزمان با شام غریبان سخن می گفتند فرمودند: اراده خداوند بر این امر تعلق گرفته تا مصائب حسینی خاموش شدنی نباشد.

مرجعیت شیعه ضمن تشکر از همه کسانی که در جهان برای اقامه شعائر حسينی بذل زحمت کردند، فرمودند: خوشا به حال آنان که در اين روزها در راه اقامه شعائر حسينی مورد آزار، شکنجه، زندان، مصادره اموال و... قرار گرفته اند.

بر طبق روايات هر کسی در اين مسير بيشتر ترسيده باشد و يا آزار ديده باشد، اجر مضاعف تری دارد.

معظم له بخش دیگری از سخنان خود را به حادثه بعد از ظهر عاشورا در شهر مقدس کربلا و شهادت و مجروح شدن دهها عزادار حسینی پرداخته و برای مجروحان حادثه از خدای متعال شفای عاجل مسئلت کردند.

در ادامه مرجعیت شیعه نسبت به کارشکنی در دستگاه امام حسین علیه السلام هشدار داده و فرمودند: حتی يک کلمه منفی در دستگاه حضرت سيدالشهدا عليه السلام انسان را دچار عقوبت می کند.

معظم له سخنان خود را ادامه داده و فرمودند: کسانی که سر رشته ای از احکام و مسائل فقهی ندارند در جريان حضرت سيدالشهدا عليه السلام با دين بازی می کنند. به طور مثال می گويند: ضرر رساندن به بدن حرام است و در حالی که شرايط آن را نمی دانند.

مرجعیت شیعه مسئولان و حکومت ها را مورد خطاب قرار داده و فرمودند: سفارش من به همگان مخصوصاً به کسانی که در اين دستگاه قرار دارند اين است که در دستگاه امام حسين عليه السلام منفی بازی نکنند. علی الخصوص به مسئولان حکومت ها در هر پستی سفارش می کنم در مواجهه با اين جريان خود دار باشند.

معظم له همگان را برای باشکوه تر شدن زیارت اربعین نیز توصیه کرده و فرمودند: هر کسی در حدّ توان خود در برگزاری مراسم اربعين حسينی بکوشد. اين کار موجب سعادت دنيا و آخرت است. 

احیاگر شعائر حسینی همچنین در پایان بیانات خود بر برگزاری عزاداری ها تا پایان ماه صفر تاکید فرمودند.

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input