تاکید مرجعیت شیعه آیت الله العظمی شیرازی مدظله بر تحمل سختی‌ها، برای اصلاح جامعه و توجه به جوانان

 

حجت الاسلام «سید علی الطالقانی»  خطیب حسینی، و آقای «مصطفی السودانی» مداح اهل بیت (علیهم السلام)، و جمعی از فعالان دینی و مذهبی عراق، با بزرگ مرجع جهان تشیع حضرت آیت الله العظمی سید صادق حسینی شیرازی مدظله العالی در شهر مقدس قم دیدار کردند و مورد استقبال معظم له قرار گرفتند.

در این دیدار، مرجع عالی قدر با اشاره به آیه ۴۳ سوره شوری فرمودند: 

عراق بسیار به عزم نیاز دارد، چرا که در سه دهه ی گذشته یعنی در دوران سیاه حکومت بعثی ها، جز اندکی امکان فعالیت و کار برای پرورش جوانان وجود نداشت، ولی امروزه با فراهم شدن زمینه آزادی و باوجود امور منفی و وجود مشکلات، این کار ممکن شده است.

ایشان در تبیین وضعیت و شرایط برخی از جوانان فرمودند: علت وجود برخی جوانان سبک سر و بی پروا که از دین اطلاعی ندارند و به دین پای بند نیستند،  آن است که حجت بر آنان تمام نشده،  اما در میان آنان شایستگی هایی وجود دارد که امکان دارد از میان شان افرادی مانند: ابوذر، سلمان، عمار و جز آنان سر برآورد.

مرجع عالی قدر جهان تشیع، با شرح بخش هایی از تاریخ پیامبر اسلام و سختی های فراوانی که در راه تبلیغ و تبیین دین تحمل کردند، افزودند: انسان باید عزم پیامبر را الگوی خود قرار دهد. انسان اگر عزم و اراده ای استوار داشته باشد، حتماً به موفقیت فراوان دست خواهد یافت، اما اگر در راه هدف، مقاومت نکند، امور منفی و مشکلات او را از پای درخواهند آورد و او را از رسیدن به موفقیت باز می دارند. در زندگی و در این عرصه، انسان باید علی رغم وجود تمام مسائل منفی و موانع، پیش برود و از پای نایستد.

معظم له در ادامه توضیح دادند: عراق به فداکاری نیاز دارد و منظور  فقط فداکاری با جان و مال نیست بلکه  به فداکاری صرف زمان نیاز دارد،  که نشستن با جوانان و شنیدن حرف هایشان و راهنمایی و ارشاد آن ها،  از این جمله است.

سالانه ده ها میلیون نفر از سراسر جهان به قصد زیارت عتبات عالیات در شهرهای مقدس نجف، کربلا، کاظمین و سامرا وارد عراق می شوند. در این سفرها و جابه جایی ها زائران با جوانان عراقی مواجه می شوند،  و از رفتارها و گفتارهای آنان اثر می پذیرند، سپس آن را به کشورهای خود و سراسر جهان منتقل می کنند و در نتیجه تغییر و اصلاحات حاصل خواهد شد.

 

 

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input