مرجعیت شیعه: سرزمین کربلا همانند صاحبش امام حسین علیه السلام مظلوم بوده و هست

 

آقای حسین علی الیساری، از شیوخ عشیره الیسار، عضو شورای استان کربلای معلی و نماینده برگزیده این استان در انتخابات اخیر پارلمان عراق به همراه حاج مهدی النجار، از فعالان فرهنگی-مذهبی در شهر مقدس کربلا، با مرجع عالیقدر آیت الله العظمی سید صادق شیرازی مدظله در شهر مقدس قم دیدار کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مرجعیت شیعه،  معظم له در این دیدار طی سخنانی فرمودند: شهر مقدس کربلا از دیرباز همانند صاحبش امام حسین علیه السلام مظلوم بوده و متأسفانه تا به امروز نیز مظلوم است.

ایشان با خطاب قرار دادن علی الیاسری عضو شورای استان کربلای معلی، ادامه دادند: بر شما لازم است تا بکوشید کربلای معلی در زمان فعلی عظمت و شکوه خود را به دست آورد و این امر نیازمند شکیبایی ورزیدن با دوست و دشمن و نادیده گرفتن و چشم فروبستن بر رفتارهای منفی است و بدین ترتیب در شمار بزرگان تاریخ قرار خواهید گرفت.

ایشان در ادامه فرمودند: البته این موضوع مشکلات و سختی های فراوانی دارد که باید از همه، به ویژه از نزدیکان تحمل کرد، چراکه صبر و نادیده گرفتن بدرفتاری ها رمز موفقیت و عظمت است.

معظم له در پایان سخنان خود فرمودند: شما در منطقه حر (محل دفن حضرت حر علیه السلام و شهرک پیرامون آن) زندگی می کنید و حر بن یزید ریاحی پناهگاه و چراغ هدایت است. او در راه امام حسین علیه السلام از همه چیز و حتی جان خود گذشت و به دست و شمشیر دوستان خود کشته شد. 

البته لازم نیست که شما همانند حر فداکاری کنید، بلکه فداکاری کرده، با اخلاق خود ناهمواری ها را هموار کرده و حتی کسانی را که شما را دشنام داده و دشنام می دهند تحمل نمایید و البته این موضوع و شیوه عزم و اراده ای قوی می طلبد.

 

شایان توجه است که عشیره الیسار یکی از عشایر معروف کربلای معلی است که نسب آن به قبیله طی می رسد.

 

 

 

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input