آیت الله العظمی بشیر النجفی: جهانیان باید تفاوت میان مسلمانان واقعی با مدعیان اسلام را بشناسند

 

آیت الله العظمی شیخ بشیر النجفی مدظله، با ماکسیم ماکسیموف سفیر روسیه در عراق دیدار و گفت وگو کردند.

این مرجع تقلید شیعه، توسعه و گسترش راه های همکاری مشترک میان عراق و روسیه در زمینه های مختلف به ویژه اقتصادی و فرهنگی را بسیار مهم توصیف کردند.

معظم گسترش روابط مشترک را به سود ملت های عراق و سوریه خوانده و اظهار داشتند که سرمایه گذاری در عراق سبب پایان بحران بیکاری در این کشور خواهد شد.

ایشان همچنین طی سخنانی با اشاره به سنی های تندرو، تصریح کردند: جهانیان باید تفاوت میان اسلام واقعی که پرچمدار صلح و محبت و برادری میان همه بشریت است با کسانی که مدعی اسلام هستند را بشناسند.

این مرجع تقلید شیعه ادامه دادند که گروه دوم که مدعی اسلام هستند به انتشار فرهنگ خشونت و قتل و آواره کردن مردم می پردازند.

معظم له خاطرنشان ساختند: همگان باید بدانند که مسلمانان واقعی با آنهایی که فقط اسم مسلمان را برخود نهاده اند، تفاوت فاحشی دارند.

آیت الله العظمی بشیر النجفی افزودند: نجف اشرف به سخنان امیرالمومنین علیه السلام مبنی بر برادری میان مردم و همچنین سخنان امام حسین علیه السلام، مبنی بر نفرت و دوری از جنگ پایبند است و اگر همه جهانیان به این سخنان پایبند بمانند هیچ جنگی در جهان رخ نخواهد داد.

سفیر روسیه در عراق نیز از دیدار با این مرجع تقلید شیعه ابراز خرسندی کرد و گزارشی از اوضاع مسلمانان در این کشور به ویژه عراقی های ساکن روسیه به ایشان ارائه نمود.

 

 

 

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input