فتوای عجیب سلفی‌های مصر درباره خوردن شیرینی میلاد پیامبر صلی الله علیه و آله

تمامی جریان های سلفی برپایی جشن میلاد پیامبر صلی الله علیه و آله را بدعتی ناروا دانسته و این جشن و تمام فعالیت های مربوط به آن را حرام می پندارند و هرسال نیز در ایام میلاد آن حضرت جنجالی بر سر این مراسم به پا می کنند.

به گزارش شیعه ویوز به نقل از پایگاه مصری الیوم السابع، شیوخ سلفی مصر در حالی به تحریم جشن میلاد پیامبر فتوا می دهند که مردم مصر با این فتوا مخالفند و جشن های بزرگی به این مناسبت برگزار می کنند، اما در این میان نظر شیوخ سلفی درباره خوردن شیرینی میلاد پیامبر نیز جالب است.

شیخ محمود لطفی عامر مبلغ سلفی در این زمینه می گوید: برپایی جشن میلاد برای هر شخصیت دینی از جمله پیامبر بدعت است و کسانی که آن را انجام دهند جایگاهشان در آتش است! 

وی در مورد شیرینی جشن میلاد حضرت رسول صلی الله علیه و آله نیز گفت: شیرینی به خودی خود حلال است، اما به خاطر ارتباط با مراسم های دینی خوردن آن جایز نیست و کسی که مایل است مصرف کند باید آن را در روزی غیر از روز میلاد پیامبر خریداری کند! 

 شیخ سامح عبدالحمید از دیگر مبلغان سلفی مصر نیز در این زمینه گفت: ما شیرینی های مخصوص به میلاد پیامبر صلی الله علیه و آله را در طول سال می خوریم زیرا در منطقه ما همیشه موجود است اما تلاش ما بر این است در روزهای جشن میلاد پیامبر از این شیرینی نخوریم، زیرا خوردن شیرینی در روزهای جشن میلاد پیامبر جایز نیست به این معنا که شیرینی در این مراسم ها دیگر فقط خوراکی نیست و به نماد برپایی جشن تبدیل می شود و برپایی جشن میلاد پیامبر نیز بدعتی است که باید از آن دوری گزید اما خوردن این شیرینی ها قبل و بعد از مراسم جشن میلاد پیامبر جایز است و اشکالی ندارد.

لازم به ذکر است که جریان های سلفی در حالی در مورد مسائلی مانند خوردن شیرینی میلاد پیامبر و زیارت قبر پیامبر و اهل بیت علیهم السلام، تظاهر به احتیاط در دین می کنند که در امور مهمی مانند جان و مال مؤمنان به راحتی فتوای کفر و مباح بودن خون و جان را صادر می کنند و ارزشی برای جان و مال و ناموس مسلمانان قائل نیستند و این نظریه سلفی ها در دوره ظهور داعش در عراق و سوریه به خوبی بر همگان نمایان شد.

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input