آسوشیتدپرس: احساس نیاز شیعیان آمریکا به روحانیون دینی به دلیل افزایش جمعیت شیعیان

شیعیان مقیم آمریکا معتقدند که به روحانی دینی نیاز دارند.

بسیاری از آنها دلیل کمبود روحانی دینی را، رشد جمعیت شیعیان در این کشور می دانند. 

به گزارش آسوشیتدپرس، حجت الاسلام سید محمد قزوینی که یک حوزه علمیه شیعی با نام الحجه در دیربورن را اداره می کند، ضمن تایید این مطلب، بر این باور است که رشد اسلام در آمریکا، نیاز به هدایت دینی و پرورش روحانی با درک فرهنگی و زبانی را بیشتر ساخته است.

وی که امام جماعت مسجد دیربورن هایتز در ایالت میشیگان آمریکا نیز هست، می گوید که نیاز به روحانیون مسلمان در فضای رو به رشد اسلام در آمریکا محسوس است.

وی معتقد است که تعداد رو به افزایش مسلمانان آمریکا خواستار دستورالعمل های اسلامی از روحانیونی است که زبان آنان را بفهمد و از نظر فرهنگی درک شان کنند. 

حجت الاسلام سید حسن قزوینی که رئیس موسسه اسلامی آمریکا است می گوید: در بسیاری از ایالات آمریکا مساجدی هستند که فاقد امام جماعت کاربردی می باشند، تا جایی که برخی از آنها نمی توانند انگلیسی صحبت کنند و قادر نیستند مسئولیت های مذهبی خود را به عهده بگیرند. 

این عالم شیعی افزود: من به این نتیجه رسیدم که یک راه حل این است که به جای انتظار کشیدن، خودمان حوزه علمیه شیعی در آمریکا راه اندازی کنیم.

حوزه علمیه الحجه، جدیدترین مدرسه اسلامی تشیع می باشد که هدف آن برطرف کردن نیازهای تبلیغاتی و هدایت دینی شیعیان در ایالات متحده  آمریکا محسوب می شود.

این حوزه علمیه کار خود را از پاییز 2017 با 35 طلبه آغاز کرد و اکنون نزدیک به 400 محصل دینی دارد که برخی از آنان به صورت حضوری در کلاس ها شرکت کرده و برخی دیگر نیز به صورت آنلاین از کلاس های درس این حوزه بهره مند می شوند.

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input