توطئه بزرگ داعش در عراق خنثی شد

 

 یک منبع امنیتی در عراق از خنثی‌سازی توطئه بزرگ سنی های تندروی داعش در چندین استان‎ این کشور خبرداد.

این منبع امنیتی با اعلام این خبر تصریح کرد: عناصر باقیمانده از داعش، قصد داشتند با اجرای یک عملیات گسترده و با استفاده از بمب‌های انفجاری و سلاح‌های سبک به نیروهای امنیتی در شهرهای حویجه، داقوق، سلیمان بیک، طوز، کرکوک و مکان‌های نامشخصی در استان صلاح‌الدین و مسیر ارتباطی میان داقوق طوز و داقوق کرکوک حمله کنند.

 گردآوری عناصر داعش در رشته‌ کوه‌های حمرین در استان دیاله و اجرای عملیات ربودن خانواده‌ها از دیگر اقداماتی بود که سنی های تندرو برای آن برنامه‌ریزی کرده بود.

این منبع امنیتی با بیان این که عناصر داعش تلاش می‌کنند باردیگر سازماندهی شده و با بازیابی قدرت خود در موصل حضور یابند، اعلام کرد: آنها در نظر داشتند در مرحله نخست این طرح، دفاتر املاک و مستغلات که اطلاعات منازل سنی های تندرو را در اختیار دارند، هدف قرار داده و با ایجاد ترس میان شهروندان موصل آنها را مجبور می‌کنند با نیروهای امنیتی همکاری نکنند.

وی افزود:  داعشی ها همچنین، می خواستند با استفاده از بمب‌های انفجاری و فعال‌سازی هسته‌های خاموش خود، نیروهای امنیتی موجود در مسیر ارتباطی بغداد ـ موصل، مشخصا در منطقه بیجی از توابع استان صلاح الدین و نیروهای امنیتی محله «التحریر» موصل را مورد حمله قرار دهند.

به گفته وی سنی های تندرو برای هدف قراردادن همه مناطق بغداد به واسطه عملیات‌های انتحاری و انفجار بمب در روزهای آینده برنامه‌ریزی کرده بودند.

 

 

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input