جشن ولادت های 17 ربیع الاول در عراق و سوریه

 

جشن ولادت نبی اکرم صلی الله علیه و آله و امام صادق علیه السلام در شهرهای مذهبی عراق و حرم مطهر حضرت زینب سلام الله علیها در دمشق برگزار شد. 

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان مقدس علوی، صحن و سرای حرم مطهر امیرالمومنین در شهر مقدس نجف که به مناسبت میلاد نبی مکرم اسلام و امام صادق علیهما السلام، تزیین و گل‌آرایی شده بود، میزبان خیل عظیم زائرانی بود که خود را برای حضور در جشن میلاد نبوی به این مکان مقدس رساندند.

در همین راستا، شعبه مطالعات و پژوهش‌های آستان علوی نیز به مناسبت میلاد حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی صلی الله علیه و آله، نخستین گردهمایی فرهنگی خود با عنوان «ولادت مظهر رحمت الهی برای نجات بشریت و سعادت آن» برگزار کرد.

این مراسم با حضور جمعی از شخصیت‌های علمی، دینی، فرهنگی نجف اشرف برگزار شد و حاضران پژوهش‌هایی در این زمینه ارائه دادند.

بخش امور فرهنگی آستان مقدس عباسی نیز به مناسبت این دومیلاد فرخنده، یک جشنواره فرهنگی در دانشگاه بابل عراق برگزار کرد.

مدیحه‌سرایی و شعرخوانی در مدح و ثنای رسول خدا و اهل بیت علیهم السلام، اجرای نمایشنامه و سخنرانی «عبدالستار عامری»، پژوهشگر عراقی با موضوع «تحریف در سیره نبوی» از جمله برنامه‌های این مراسم بود.

همچنین، جشن ولادت نبی مکرم اسلام و امام صادق علیه السلام با حضور زائران عراقی و کشورهای مختلف جهان در حرم مطهر امام حسین و حضرت عباس علیهما السلام در شهر مقدس کربلا برگزار شد.

 زائران سوری و دیگر کشورهای عربی و اسلامی نیز، به مناسبت میلاد حضرت محمد صلی الله علیه و آله در حرم مطهر حضرت زینب سلام الله علیها در شهر دمشق پایتخت سوریه، مراسم جشن برگزار کردند.

 

 

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input