مرجعیت شیعه در دیدار با یک روحانی اهل تسنن: بر امر خود ثابت قدم باش تا وجدانت آرام شده و در دنیا و آخرت سعادتمند شوی

 شیخ صهیب حبلی، روحانی اهل تسنن از شهر صیدای لبنان و مبلّغ در شرق آسیا با مرجعیت شیعه  آیت الله العظمی سید صادق حسینی شیرازی مدظله العالی در شهر مقدس قم دیدار کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر معظم له، در این دیدار میهمان مرجعیت شیعه گزارشی از فعالیت خود در زمینه آگاهی بخشی دینی و تبلیغ و مشکلاتی که در این زمینه ها با آن مواجه است تقدیم ایشان کرد.

بر اساس این گزارش مرجعيت شيعه ضمن خوشامدگویی و تشکر از اظهارات او فرمودند: دنیا به بازارهایی با کالاهای متفاوت می ماند که انسان برای سوداگری از بازاری به بازار به امید کسب موفقیت می رود. 

این درحالی است که در آخرت فقط یک بازار وجود دارد که آن هم بازار حق است. خدای متعال درباره حق می فرماید: انسان بر نفس خود آگاهی دارد.

مرجعیت شیعه تاکید کردند: کار خوب شایسته تشویق است و کار بد باید نکوهش شود. این دو مقوله سرمایه زندگی انسان در آخرت است. البته در این راه، انسان با همان مشکلات و مصیبت ها و آزارهایی مواجه خواهد شد که رسول خدا صلی الله علیه وآله از مشرکان مکه و منافقان مدینه دیدند. روشن باشد که خدای متعال برای رسول و حبیب خود، یعنی اشرف پیامبران و رسولان حضرت محمد مصطفی صلی الله علیه وآله آسایش و آرامش رقم نزد، آیا من و شما را از آسایش و آرامش برخوردار خواهد کرد؟

معطم له، تصریح کردند: بکوشید که سختی ها و تلخ کامی های دنیا را بر خود هموار کنید تا دچار عذاب وجدان نشوید، شب را به آرامش بخوابید و سپری کنید و در دنیا و آخرت سعادتمند شوید.

 آیت الله العظمی شیرازی تأکید کردند: راه همین است و البته سختی دارد، اما فراموش نکنیم که اجر و پاداش همسنگ مشقت و سختی ها است.

ایشان افزودند: انسان هر مقدار در این دنیا زندگی کند، زیاد نیست، برعکس روزهای آخرت که هر روزش معادل هزاران سال است، زیادند؛ چنان که خدای متعال می فرماید: در روزی که مقدارش پنجاه هزار سال است.

مرجعیت شیعه در پایان تاکید فرمودند: انسان پارسا و نرمخو از خشنودی خدا بهره مند خواهد شد و در دنیا سعادتمند و وجدانش راحت است، اما مردم او را با سختی و رنج مواجه می کنند، چنان که با جناب ابوذر غفاری این گونه رفتار شد. در آن زمان جناب ابوذر رضوان الله تعالی علیه از خانه و کاشانه اش تبعید شد، تنها و غریب زندگی کرد و از گرسنگی از دنیا رفت، ولی در دنیا و آخرت سعادتمند شد و خواهد بود؛ لذا می سزد و شایسته است که شما رهپوی راه او باشید.

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input