حضور میلیونی زائران اربعین در شهر مقدس کربلا/ همچنان مسیرهای منتهی به کربلا جهت رفت و آمد وسائل نقلیه باز است

شهر مقدس کربلا پذیرای زائران میلیونی اربعین حسینی 1441 هجری قمری است.

امسال حضور زائران اربعین از چندین روز قبل در شهر مقدس کربلا به صورت چشمگیری افزایش داشته و جای جای این شهر مقدس مملو از زائران اباعبدالله الحسین و برادر با وفایشان علیهما السلام است.

موکب های خدمت رسانی و حسینیه ها و مساجد در سراسر شهر مقدس کربلا، خدمت رسانی خود به زائران اربعین حسینی را آغاز کرده اند.

با وجود حضور چشمگیر زائران در شهر مقدس کربلا، با تمهیدات در نظر گرفته، رفت و آمد وسائل نقلیه در این شهر به شکل عادی وجود دارد و شیعیان بعد از زیارت امام حسین علیه السلام جهت زیارت عتبات مقدسه دیگر عراق به شهرهای مقدس کاظمین، سامرا و نجف سفر کرده و تمام جاده های منتهی به شهر مقدس کربلا باز است و رفت و آمد به صورت عادی انجام می شود.

مسئولان گفته اند تا موقعی که جمعیت زائران موجب بسته شدن راه ها نشود تلاش می کنند که رفت و آمد وسائل نقلیه باقی بماند، تا زائرانی که توانایی پیاده روی ندارند بتوانند با وسائل نقلیه به نزدیک ترین نقطه حرم های مطهر برسند.

گفتنی است معمولا زائران خارجی که زودتر به عراق آمده اند ابتدا به شهر مقدس کربلا آمده و پس از زیارت به یکی از شهرهای اطراف رفته و با پای پیاده به سوی حرم مطهر امام حسین علیه السلام حرکت می کنند.

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input