همزمان با ماه رمضان عظیم، ختم قرآنی جهانی با نظارت آستان مقدس حسینی

 

دارالقرآن کریم وابسته به آستان مقدس حسینی تعداد زیادی از محافل و جلسات ختم قرآن کریم در طول ماه مبارک رمضان در داخل و خارج از عراق را برگزار می کند.

شیخ «حسن المنصوری» رئیس بخش دارالقرآن حرم سید الشهدا علیه السلام گفت: صحن مطهر حسینی شاهد برگزاری یکی از بزرگترین ختم های قرآنی رمضانی در جهان اسلام با مشارکت قاریان نخبه عراقی و غیر عراقی است.

المنصوری افزود: دارالقرآن کریم بر مجموعه گسترده ای از فعالیت های ختم قرآنی نظارت می کند.

وی گفت: برای دومین سال متولی در مرقد حضرت زینب سلام الله علیها در سوریه و برای نخستین بار در کشورهای آفریقایی از جمله مالی، بورکینا فاسو برنامه ختم قرآن برگزار می شود.

وی ادامه داد: ختم های قرآنی در لبنان، اندونزی و برخی از شهرهای ایران مانند اهواز و شهر مقدس قم نیز برگزار می شود. علاوه براین، حرم حسینی مسابقات قرآن کریم و کلاس های آموزش قرآنی را نیز در مناطق مختلف برگزار می کند.

المنصور گفت: فعالیت های قرآنی متنوع مانند برپایی جلسات ختم قرآن، شب های قرآنی و مسابقات قرآن کریم در شهرهای بغداد، بابل، ذی قار، بصره، آمرلی، واسط، الهندیه، عین التمر و کرکوک از دیگر اقدامات این مجموعه است.

به گفته رئیس بخش دارالقرآن کریم آستان مقدس حسینی، مرکز قرآنی بانوان نیز، جلسات ختم قرآنی بانوان را پس از افطار در طول ماه مبارک رمضان برگزار می نماید.

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input