نصب كتیبه های مزین به قرآن و اسامی اصحاب كساء در ایوان طلای حرم مطهر حضرت عباس

 

 یكی از مراحل پروژه مرمت طلاکاری حرم مطهر عباسی، نصب كتیبه های مزین به آیات قرآن و اسامی اصحاب کساء علیهم السلام در ایوان طلای حرم مطهر حضرت عباس علیه السلام است. 

ایوان طلای حرم آن حضرت با خوشنویسی عبارت های قرآنی همراه با فنون هنرهای اسلامی نمایی هنری و جلوه ای زیبا به خود گرفته است.

پس از اتمام نصب کتیبه های قرآنی در وسط ورودی ایوان، به تازگی نیز روند نگاشتن اسامی اصحاب کساء علیهم السلام از حضرت رسول اکرم صلی الله علیه و آله تا امام حسین علیه السلام آغاز شده است. به طوری كه داخل كادر بیضی شكلی با زمینه آبی رنگ میناكاری و با خط ثلث مشبع خطاطی شده اند.

این اسامی شریف در قسمت بالا قرار گرفته اند و در وسط آنها آیه قرآنی «رَحْمَتُ اللَّهِ وَبَرَكَاتُهُ عَلَیكُمْ أَهْلَ الْبَیتِ إِنَّهُ حَمِیدٌ مَّجِیدٌ» حک شده که با خط ثلث و با زمینه آبی رنگ میناكاری و خطاطی شده است.

«احمد ناجی» ناظر این اقدامات خطاطی و استاد خوشنویسی در اینباره گفت: كلمات به كار رفته دارای زیباترین حروف و معانی والا هستند.

وی ادامه داد: این مرحله از پروژه طلاكاری حرم مطهر حضرت عباس علیه السلام مکمل مرحله پیش از آن یعنی كاشی كاری ستون های ایوان است که موجب زیبایی آستان مقدس، حفظ تاسیسات عمرانی، پایداری و نیز حفظ بافت معماری آن شده است.

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input