مکان واقعه غدير خم كجاست؟

غدير خم نام مكانى است در ميانه ی راه مكه مکرمه  و مدينه منوره، كه پيامبر اسلام در آن مکان پس از حجة البلاغ(خجة الوداع) حضرت اميرالمؤمنين علی عليه السلام را به عنوان ولى و جانشين بلا فصل خود، معرفی فرمودند.

عزادارى امام حسين عليه السلام در نگاه مستشرقان در دوره صفويه

بسم الله الرحمن الرحیم موضوع : عزاداری امام حسین علیه السلام درنگاه مستشرقان در دوره صفویه چکیده :
یکی از ویژگی های مهم عصر صفوی ورود مستشرقان غربی به ایران می باشد که با اهداف متفاوت سیاسی ، تجاری و یا نظامی قدم این خاک گذاشته اند . ما حصل این سفرها ، آثاری است که به صورت  سفرنامه طبقه بندی می گردد و گویای زوایای مختلف زندگی ایرانیان عصر صفویه می باشد ، توجه به آداب و رسوم مذهبی مردم به خصوص عزاداری ایام محرم و صفر از مواردی که در این آثار بعضا با تفصیل بسیار بیان شده است .

کتاب مرجعیت موروثی یا تشیع انگلیسی از واقعیت تا توهم

چندی قبل کتابی با عنوان "مرجعیت موروثی یا تشیع انگلیسی" به بازار آمد که در هیچ کتاب فروشی شهر قم یافت نمی‌شد. همچنین در شناسنامه کتاب هیچ آدرسی به عنوان مرکز پخش درج نشده بود و صرفا از طریق تماس تلفنی و پیک موتورسوار قابل تهیه بود. کتاب در طرح‌ریزی و بیان انتقادات بنیادین به یک جریان فکری درون شیعی است.

زندگانی حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها در یک نگاه

نام شریف آن بزرگوار فاطمه سلام الله علیها و مشهورترین لقب آن حضرت، «معصومه» است. پدر بزرگوارش هفتمین پیشوای مسلمانان جهان حضرت موسی بن جعفر علیه السلام و مادر مكرمه ایشان حضرت نجمه خاتون سلام الله علیها است . آن بانو مادر امام هشتم نیز بوده و لذا حضرت معصومه سلام الله علیها با حضرت رضا علیه السلام از یك مادر هستند.

سيره امام جعفر صادق عليه السلام

روش زندگى هر انسانى، روشنگر نيات و مقاصد و افشاگر رازها و اسرار درونى و قبلى اوست و نيات و مقاصد و اسرار و رازهاى دل او هم در لابلاى رفتار و كردارش منعكس است. چه بسا گمراهان فريبكار و رياپيشه كوشيده اند كه با خوشرفتارى و تظاهر به نيكى، مكنونات دل و ضلالت و خدعه و نيزنگ خود را پنهان بدارند. ليكن كردار و اعمال آنان خيلى زودتر درونشان را هويدا ساخته و سخنانشان، اسرار دل و رازهاى مخفى آنان را آشكار كرده است. به قول شاعر عرب:

امامی که حجرالاسود به امامتش گواهی داد

به گزارش شیعه ویوز، دربارۀ دلايل عصمت امام سجاد علیه السلام، علاوه بر نصوص مربوط به امامان دوازده گانه، نصوص ديگري نيز برای امامت ایشان، اقامه شده است.

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input